Proč zdravotní matraci?

Kvalitní spánek je nedílnou součástí zdravého života a dobré psychycké pohody. V dnešním uspěchaném světě si kvalitu spánku můžeme zlepšit mnoha způsoby. Jedním znich je výběr vhodné zdravotní matrace.

Proč zdravotní matrace?

Možnost výběru mezi zdravotními matracemi je široký. Na výběr je mezi mnoha druhy různých tuhostí, jako je na příklad středně tuhá, středně měkká a další. Protože každému vyhovuje při spánku něco jiného. Zdravotní madrace mají také jednu velkou výhodu. Dokáží přesně kopírovat tlak těla na lůžku, díky čemuž přispívají k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Ráno pak budete odpočatější a připravení vrhnout se plnou parou do nového dne.

A co dál?

Dalším dopňkem, který můžete použít ke zlepšení kvality spánku je také pořízení anatomického zdravotního polštáře. Ty jsou vytvořeny tak, aby podporovaly krční páteř přesně tam, kde je to potřeba a tím zvýšily naše pohodlí a předešly nepříjemným bolestem krční páteře.

Čím si ještě dopomoci k lepšímu spánku?

Pokud Vám tohle ještě nestačí, můžete si ke zdravotní matraci a anatomickému zdravotnímu polštáři třeba ještě koupit bylinkové kapky z kozlíku lékařského, meduňky lékařské či chmelu otáčivého. Samozřejmě je také důležité chodit spát a vstávat ve stejnou dobu. Pokud se totiž budete snažit "dohánět" o víkendu to, co jste přes týden nenaspali, pravděpodobně se to projeví zhoršenou kvalitou spánku v dalším týdnu. A nakonec ještě jeden tip. Snažte se před spaním omezit modré světlo, které vyřazují mobily nebo třeba televize. Bežte si raději číst. A nebo si alespoň zapněte filtr modrého světla.

  • Vytvořeno dne .