Letní dovolená v Bílých Karpatech: jak ji naplánovat nejlépe

 ubytování bílé karpaty, bílé karpaty ubytování, penzion bílé karpaty, ubytování strání, hotely bílé karpaty, ubytování v bílých karpatech

Rádi plánujete dopředu? Plánování letní dovolené ještě před Vánocemi může přijít vhod jako dlouhodobá motivace. Tyto otázky vám pomůžou při plánování té nejlepší letní dovolené:

 

S kým jedete?

Rodinná dovolená bude složitější na naplánování než romantický víkend. Pokud tedy jedete s dětmi, plánujte dlouho dopředu a vzneste návrhy před rodinou, abyste byli všichni zapojení a těšili se. Také poslouchejte jejich návrhy a případně vysvětlete, proč nechcete jet do Disneylandu. 

Pokud se shodnete na rodinné dovolené v Bílých Karpatech s krásnou krajinou, nezapomeňte se podívat, jaké aktivity tam můžete dělat s dětmi. Skanzeny, hrady, zámky, festivaly a zoologické zahrady jsou na Moravě v hojném počtu a díky nim budete mít zábavu na každý den.

 

Jaký typ dovolené si nejvíce užijete

Každý relaxujeme jinak. Pokud vás více baví celý den podřimovat u knížky a mimózy, tak těžko oceníte výšlap na sebekrásnější vysokou horu. Nezapomeňte, že dovolená vám má doplnit energii fyzicky i psychicky, proto se snažte nestresovat příliš striktním plánem. Je dobré mít představu co budete dělat, ale ne vždy se může podařit počasí, nebo vaše nálada a v tu chvíli si řekněte, že je v pořádku radši zůstat na penzionu a pustit si film v posteli. 

 

Jaký je váš rozpočet

Rozpočet je skvělá věc, která vás zastaví před dovolenkovým utrácení na velkém množství suvenýrů, předraženém jídle a služeb, které si dopřejete, “protože jste na dovolené”. Pokud nejste milionáři, plánujte dovolené realisticky a nezapomeňte, že příští dovolenou budete moci naplánovat trošku jinak.

  • Přečteno: 839