Dá se vztah řídit jako podnik?

hands 437968 1280

Dnes již není nic neobvyklého na tom, když firmu či oddělení vede žena. Ovšem ženy manažerky pak mají tendence řídit nejen firmu, ale i všechny vztahy. Dá se milostný vztah řídit jako firma?

Na začátku firemního období vždy stojí vytyčení si cíle. Tento cíl je základním kamenem každé strategie podniku. Musí být chytrý (neboli SMART :-) ). Vytyčujete si na začátku vztahu cíl? Pravděpodobně ne a už vůbec ne měřitelný atd.

Firemní vztahy často bývají chladné, neosobní. Na pracovišti se striktně bavíte jen o pracovních záležitostech a osobní věci proberete při obědě nebo odpolední kávě v 10ti minutách. Dovedete si představit lásku mezi dvěma milenci, kdy se k sobě chovají neosobně a o osobních věcech se baví jen pár minut denně?

A všichni známe to do listy, naplánované schůzky a jasně dané kompetence. Jak by asi vypadal takový TO DO list ve vztahu? Pravědpoboně nějak takhle:

  • vypít víno
  • pochválit večeři
  • tvářit se přístupně
  • mít sex

Vypadá to děsivě, co?

Proto pokud jste žena - manažerka, zamyslete se nad tím, jak (ne)řídíte svůj vztah a snažte si dopřát trochu volnosti alespoň tehdy, když jste s vašim milým. Strategii si nechte do podniku, ve vztahu se řiďte instinktem a vášní.

  • Přečteno: 1218