Jak vybrat spodní prádlo pod společenské šaty?

Podprsenka, kalhotky, punčochy či spodnička - to vše může pod šaty prosvítat a toho se chceme vyvarovat. Při výběru prádla, a to nejen pod společenské šaty, bychom měli nejdříve myslet na to, jaký máme střih šatů, z jakého jsou materiálu a měli bychom přihlédnout i k tomu, jakou máme postavu. Například pro ženy s plnějšími tvary doporučuji šaty s ramínky, aby si pod ně mohly vzít klasickou podprsenku s pevnějšími ramínky.

Co se týká barev, průsvitnější materiály vyžadují barvy tělové, naopak pokud do společnosti vyrážíme v černé róbě, pak samozřejmě volíme spodní prádlo tmavších barev. Každá žena by měla mít v šatníku alespoň jeden kousek luxusního spodního prádla.

Jak postupovat při výběru spodního prádla?

Nejlepší variantou je si při výběru spodního prádla vzít společenské šaty s sebou do obchodu. Pokud máme například šaty bez ramínek a chceme si pořídit korzetovou samodržící podprsenku, můžeme v obchodě rovnou vyzkoušet, jestli nám podprsenka pod šaty opravdu sedí a drží tvar, tak jak potřebujeme. Pokud volíme šaty, které mají jen jedno ramínko, můžeme si zvolit podprsenku s odepínacími ramínky a nechat zapnuté jen jedno z nich. Další variantou jsou šaty s americkými průramky. V tomto případě je vhodné zvolit podprsenku, který se dá zapnout do kříže.

woman party dress

 Čeho se vyvarovat?

Dnes již nejsou v kurzu dříve tolik populární silikonová ramínka. Proto doporučujeme se jich vyvarovat. Spíše je lepší zvolit podprsenku v barvě šatů a pokud nám ramínko pod šaty občas “vykoukne”, nebude to nikoho rušit. Dalším nešvarem jsou nekvalitní švy u levných podprsenek. Opět apeluji na to zainvestovat do kvalitních značek. Ty mají totiž švy krásně “rozšité”, a nejsou tedy pod šaty téměř vůbec vidět. Dalším doporučením je zvolit pod průsvitnější šaty jen hladké košíčky. Tedy s žádným motivem a vzorem. Šijí se jak na malé, tak i velké velikosti; najít je můžeme i ve variantě push-up. Samozřejmostí je, aby podprsenka pod společenskými šaty byla lehce vyztužená. Nedochází pak k módnímu faux pas.

  • Přečteno: 1358