Co jsou recumbenty? A jak fungují?

recumbenty

Pokud je pro vás postava velice důležitá, zřejmě uvažujete nad tím, že si doma zřídíte vlastní posilovnu. Jakmile si spočítáte, že za roční vstupy do fitness centra utratíte tisíce korun, začnete zvažovat zakoupení posilovacích strojů přímo domů. A nemusíte mít všechno, co nabízí fitness centrum, protože stačí sáhnout po stroji, na němž posílíte celé své tělo.

Do popředí se prodírají recumbenty, což je posilovací zařízení, které najdete v takřka každém špičkovém fitness centru. Jedná se o ergometr, jenž nachází uplatnění nejen v komerčních prostorech, ale také v domácnostech. Recumbent je perfektní fitness nástroj, který vypadá jako rotoped s křeslem. Disponuje indukčním brzdným systémem a počítačem, jenž zpracovává veškerá data spojená se cvičením, tedy konkrétně tep, kalorie a podobně.

Recumbenty nabízí spoustu programů

Obrovskou výhodou je, že recumbent jako takový nabízí pestrou škálu programů a funkcí, díky nimž je cvičení pohodlné a efektivní. Jestliže vás doposud odrazovala vysoká pořizovací cena, už nemusí, protože ceny recumbentů poměrně klesly, a to nikoliv na úkor kvality.

Recumbent by se dal charakterizovat jako vylepšený rotoped s horizontální ocelovou konstrukcí, která umožňuje snadné nasednutí. Řídítka jsou plně nastavitelná, a tak si je můžete přizpůsobit svým potřebám. Stejně tak si nastavíte i sedadlo či opěrku.

Zátěže pro začátečnice a pokročilé sportovkyně

Vůbec nezáleží na tom, zda s posilováním teprve začínáte, nebo už patříte mezi zaběhlé sportovkyně, protože recumbent nabízí multifunkční počítač s LCD displejem, na němž si nastavíte různé tréninkové programy podle obtížnosti. Po cvičení se můžete podívat, jak rychle jste jela, jak dlouho, jak daleko, kolik jste spálila kalorii a v jakých mezích se pohybovala vaše tepová frekvence.

  • Přečteno: 991