Víte, k čemu se používá polykarbonát?

polykarbonat

Díky své průhlednosti se polykarbonát používá k výrobě odolných oken, světlíků a zasklení. Nízká hmotnost polykarbonátového zasklení navíc umožňuje použití lehké hliníkové konstrukce. Polykarbonát je plast s univerzálními aplikačními možnostmi. V současné době stále více nahrazuje sklo a využívá se v různých oblastech výstavby. Polykarbonátové desky jsou k dispozici v několika populárních typech.

Výjimečné vlastnosti polykarbonátu 

Dalším neobvyklým rysem polykarbonátu je výjimečná odolnost proti nárazu nebo trhlinám, popraskané sklo, dokonce zesílené, bude vždy hrozbou pro lidi v interiéru. Polykarbonátové desky takový problém nezpůsobují, protože i když vypadnou, nečiní takové škody jako padající sklo. Tyto parametry moderních plastů dnes rozšiřují další typy zasklení. Před několika desítkami let byly proporce užívání přesně opačné, což dokazuje popularitu a univerzálnost jeho použití. 

Polykarbonátové panely jsou v současné době nejoblíbenější a používají se ve stavebnictví. Bezbarvý buněčný polykarbonát může mít různé tloušťky desek. Stávajícím standardem se staly výrobky o tloušťce 10 mm a 16 mm. Jsou to nejčastěji používané aplikace na našich terasách a balkonech. Nabídka zahrnuje i tenké jednokomorové panely, jejichž tloušťka je pouze 4 mm. Nejsilnější polykarbonátové vícekomorové panely dosahují tloušťky přes 20 mm. Současně vykazují nejvyšší odolnost proti nárazu. 

Polykarbonátové světlíky

Polykarbonát lze využít také jako hliníkové polykarbonátové světelné pásy, tj. Něco jako dlouhé světlíky. Nejčastěji je tato forma osvětlení umístěna v hřebeni střechy, nebo několik takových světelných pásů prochází přes hřeben z jedné střechy na druhou. Tyto druhy světlíků jsou nejekonomičtější v každém ohledu: jsou levnější, protože obsahují mnohem menší množství hliníkových profilů a polykarbonátových panelů. 

Přístřešky nad dveře

Časy vyztužených skleněných markýz více znetvořují, než zdobí naše objekty rychle a snadno nám dávají pocit minulosti. Pokud jsou polykarbonátové desky řádně usazeny, nebudete mít obavy z toho, že se rozbijí. Stejně jako v případě světlíků a světelných pásů jsou tyto produkty extrémně lehké a odolné proti poškození. 

Další využití

  • pro získání přesných dílů v optickém a elektrotechnickém průmyslu, 
  • všude tam, kde je požadována transparentnost, tepelná odolnost a vysoká odolnost proti nárazům: skříně, montážní rámy pro elektrotechnická zařízení, relé, kontakty, skříně a prvky domácích spotřebičů, nádrže, olejová čerpadla, filtry, odstíny lamp, ovládací zařízení, 
  • objemné výrobky, jako jsou: pouliční schránky, rozvaděče, montážní desky, sloupky. 

Štítky: polykarbonát

  • Vytvořeno dne .