Stylová ochrana přes sluncem

stínící plachta

pergola

I když se pomalu blíží zima, jistě mnoho z vás už začalo přemýšlet jak si příští rok zútulní a vylepší dům či zahradu. Dnes přicházíme s tipem jak si vytvořit stylové odpočinkové místo kdekoli na zahradě či terase. Zapomeňte na drahé a časově náročné pergoly a nechte se inspirovat francouzskou či španělskou riviérou a pořiďte si stylové stínící plachty. 

Design i materiál stínících plachet vychází z plachetnic, které brázdí okolí těchto středomořských států. Díky svému materiálu poskytují velmi účinnou ochranu před vtíravými slunečními paprsky, navíc díky své variabilitě se s nimi dá snadno manipulovat. Záleží pouze na vaší fantazii jaký tvar, barvu či materiál zvolíte. K dispozici jsou pravoúhlé i rovnostranné trojúhelníkové plachty, obdelníky i čtverce. Plachta se dá přichytit jak na fasády fasádními kotvami, tak pomocí elegantních sloupků. Díky zabudovanému posuvnému mechanismu, je možné plachtu naklánět a polohovat podle toho odkud svítí slunce.

Hodí se jak modernímu, tak rustikálnímu stylu. Své místo si najdou ve městech i na venkově. Velmi efektně působí kombinace více plachet, které lze kotvit v různých výškách

  • Přečteno: 1290