Snažíte se vycvičit svého psa? Pořiďte mu elektrický obojek

elektrický obojek pro psy

Výcvik v podstatě jakéhokoliv psa je docela náročný, a to nejen pro vás jakožto pro majitele, ale i pro vašeho čtyřnohého miláčka. Pokud nereaguje, neposlouchá na povely, prostě si dělá, co se mu zachce, je nejvyšší čas pořídit si efektivní výcvikovou pomůcku, a to elektrický obojek pro psy. Používají ho i profesionální kynologové, a tak se nemusíte bát toho, že byste vašemu mazlíčkovi nějak ublížila.

Sehnat se dají elektronické, respektive elektrické obojky v různých velikostech, tudíž nezáleží na tom, jak velkou rasu máte. Většina elektronických obojků dostupných na tuzemském trhu se dá použít u pejsků s váhou od 5 do 50 kilogramů. Zakoupit se však dají také speciální obojky určené malinkatým rasám.

Co elektrický obojek pro psy dělá?

Zařízení je sestavené tak, že vysílá výchovné impulsy psovi, aby věděl, že dělá něco špatně. Jakmile vám třeba začne utíkat za zajícem, není nic jednoduššího než vyslat impuls přes elektronický obojek, aby se okamžitě vrátil. U obojků si můžete většinou nastavit několik úrovní korekce, takže zvolíte takový impuls, na nějž bude váš pejsek reagovat. Jelikož je každé zvíře jiné, je potřeba tomu přizpůsobit i elektronický obojek, na což jeho výrobci myslí.

Pokud se bojíte, že takový impuls je pro psa bolestivý, potom jste na omylu. Cílem elektrického obojku není týrat zvíře, ale naučit ho poslouchat povely.

Tři stupně upozornění

Výcvikové elektrické obojky mají zpravidla tři stupně upozornění – zvukový signál, vibrace a elektrostatický impuls. Dívejte se tedy pokaždé v popisu nástroje, zda opravdu nabízí takové funkce, jaké od něj vyžadujete. U levnějších variant totiž nenajdete tolik možností nastavení jako u těch dražších.

Podívejte se do internetového obchodu https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/, kde najdete obojky výcvikové, protištěkací, ale také s GPS modulem či elektronické ohradníky.

Štítky: elektrický obojek pro psy

  • Vytvořeno dne .