Jak zajistit kvalitní ochranu pozemku za málo peněz?

Chainlink, Fence, Metal, Wire, Protection, Security

Pořízení nového pozemku může vést k nezbytným škrtům v rozpočtu a může dojít k tomu, že budete chtít ušetřit na provizorním bezpečnostním opatření. Poradíme vám, kde se vyplatí dát více peněz a kde naopak ušetřit.

Oplocení pozemku

Jeden z nejlepších způsobů jak ochránit pozemek před nechtěnými návštěvníky, jako je divoká zvěř, či zatoulaný člověk. Samozřejmě záleží na tom, kde se váš pozemek nachází, ale v zásadě, pokud potřebujete jednoduché řešení, vsaďte na pletivo. Má výhodu v tom, že lze upravit, například nahoru přidat ostnatý drát, nebo k němu připevnit nepropustný materiál pro vyšší soukromí. Jsou také často vysoké a nejde na ně jednoduše vyšplhat. Pro zajištění pevnosti pletiva si pořiďte kvalitní plotové sloupky, ke kterým můžete pletivo upevnit. I připevnění dalších přídavků bude jednodušší se stabilním základem.

 

Když nechcete na pozemku zvířata

Ať už pro ochranu zvířat na pozemku, nebo snahy ochránit půdu od výkalů a hrabání, vaší hlavní možností budou plašiče se senzorem pohybu. Tyto senzory mohou být buď světelné, akustické, nebo vibrační, které dáte do země proti krtkům.
Pokud chcete pouze monitorovat, kdo se na vašem pozemku v době vaší nepřítomnosti nachází, jednoduchý kamerový systém, který se zapíná pouze po aktivování pohybového senzoru.

  • Přečteno: 797