Jak zajistit dokonalou ochranu domácnosti proti úrazům

protiskluzové pásky

Když se snažíme omezit úrazy dítěte, okamžitě nás napadne zakrýt zásuvky, dát ochranné nástavce na každý ostrý roh a další. V tomto článku jsme pro vás připravili několik dalších způsobů ochrany našich milovaných, které nás možná nenapadnou.

 

Ochrana před nočním světlem

Věděli jste, že venkovní osvětlení může silně ovlivňovat náš spánek? Náš organismus si nejlépe odpočine v naprosté tmě, proto venkovní světlo, ať už přírodní, či umělé, může narušit kvalitu spánku. Doporučujeme proto instalovat nepropustné závěsy, které budou bránit světlu proniknout dovnitř. To ale není všechno. Uvnitř místnosti často svítí zásuvky, či jiná elektronická zařízení a i to může negativně ovlivnit spánek. Modré záření radikálně snižuje tvorbu hormonu melanin, který zajišťuje pocit únavy a snadné usínání. Pokud nemůžete odstranit z místnosti tyto vedlejší světelné zdroje, zakryjte je přes noc nepropustnou látkou, nebo, pokud to snesete, spěte s maskou na spaní.

 

Ochrana vzduchu

I při pravidelném čištění se v domácnosti pohybuje velké množství prachu z elektroniky, ve které se usazuje z větrání, či pouhým příchodem domů z venku. Pokud máte doma alergika, víte, že jakýkoliv nový alergen, co si sebou domů přinesete, může vyvolat potíže. Proto existují čističky vzduchu. Od jednoduchých filtrů vzduchu po moderní a tiché čističky se senzory čistoty, poznáte rozdíl již po první hodině filtrování. Často si chválí čističky vzduchu lidé s domácími mazlíčky, protože zachytávají jemné poletující chlupy, roztoče a zápach ze zvířat, aniž by jim jakkoliv škodil.

 

Ochrana proti úrazu na schodech

Schody bývají častým místem úrazu, nejen ve spěchu a ve většině případů se nedají jednoduše přestavět. Existují ale možnosti, které sníží celkové riziko úrazů. 

Základem je pevné zábradlí. Pokud máte zábradlí, pravidelně kontrolujte, jestli je dobře připevněné a není kluzké. Není nic horšího, než snažit se zabránit úrazu opřením se o zábradlí, které se naopak stane příčinou pádu.

Pokud vaše schodiště nedisponuje zábradlím, o to důležitější je následující výrobek.

Protiskluzové pásky jsou součástí nezbytné protipožární ochrany ve veřejných budovách a na pracovištích a chápeme proč. Do domácnosti si nemusíte pořizovat žlutočerné pásky, které by byly pěst na oko do vnitřního interiéru, existují průhledné varianty. Pokud se bojíte o cestování po schodech v noci, pořiďte si průhledné pásky, které mají v sobě fluorescenci.

  • Přečteno: 818